Co oznacza wynik IgE u 3,5-latka?

Witam. Dostałam wynik IgE całkowite który wynosi 10.58 iu/ml Synek ma 3.5 l. Lekarz alergolog powiedział mi tylko że jest on niski i nic więcej nie powiedział. Proszę bardzo o napisanie coś więcej na ten temat. Miał robione też testy i wszystko wyszło ok. Czyli nie jest uczulony, a jednak ten niski wynik. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Niski wynik badania IgE sugeruje właśnie to, że dziecko nie jest uczulone. Przy występowaniu alergii, lub np. chorób pasożytniczych wynik IgE jest wysoki. Nie ma Pani powodu do obaw. Pozdrawiam!