Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 5 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik kinazy kreatynowej?

Mój mąż 39l dzień po wysiłku ( prace ogrodowo -budowlane) zaczął odczuwać bóle mięśni ( głównie lędzwie i nogi) , uczucie spiętych mięśni, jakby "zakwasy" . Dodam , że mąż jest po 2 operacjach kręgosłupa więc raczej w ciężkich pracach się musi oszczedzać . Nie przechodziło więc po 2 dniach udał się do lekarza pierwszego kontaktu .Po tygodniu od 1 objawów pani doktor zleciła badania. wszystkie wyszły w normie poza CK kinaza kreatynowa ( norma do 200 ) a u mojego męża 340 . Czy taki wynik jest bardzo niepokąjący ? czy może to być wynik nadwyrężenia zastanych mięśni ? i czy może być podniesiony tydzień po pierwszych objawach bólu mięśni ?Ostatnia operacja 1,5 roku temu na kręgosłup . Dodam , że mąż po kilku dniach mówił , że odczuwa takie podobne objawy czyli np. ból nogi jak przed operacją .będę wdzięczna za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 39 LAT około miesiąca temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Taki wynik może być spowodowany wysiłkiem fizycznym. Można powtórzyć go po ustaniu dolegliwości i odpoczynku. Ból nóg może być wynikiem nadwerężenia kręgosłupa. Zalecam odpoczynek.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy