Co oznacza wynik kolonoskopii 41-latka?

Witam, proszę o interpretację wyników kolonoskopii "Kolonoskopię wykonano dochodząc do kątnicy oraz poza zastawkę krętniczo-kątniczą. W odbytnicy do ok 8cm od zwieraczy śluzówka krwawiąca kontaktowo z owrzodzeniami, zatartym rysunku naczyniowym pobrano wycinki. Poza tym w zbadanych odcinkach jelita grubego i cienkiego bez patologii. Rysunek naczyniowy prawidłowy. Haustracje prawidłowe." Badanie wykonane z powodu częstych zaparć i pojawiającej się krwi. pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powodem pojawiania się krwi w stolcu może być wykryte owrzodzenie. Natomiast o przyczynie tego owrzodzenia dowiemy się dopiero z wyniku badania histopatologicznego. Oczywiście wynik badania kolonoskopowego można oceniać mając wiedzę na temat stanu klinicznego pacjenta, dlatego niezbędna jest wizyta u lekarza prowadzącego.