Co oznacza wynik kolonoskopii 42-latka?

kolonoskopia tk proszę o interpretacje w odbytnicy na ścianie przedniej w odległości 2cm od zwieraczy polip 1cm na szerokiej podstawie w fazie natywnej badania o gęstości tłuszczu 15cm od zwieraczy polip 0,6cm 20cm od zwieraczy polip 0,4 i 0,7cm w poprzecznicy w odległości polip 0,5cm pojedyńcze uchyłki w zstepnicy wydłóżone jelito zwłaszcza esicza dodatkowa petlą na prawo,reszta jamy brzusznej ok ,niemam żadnych objawów ,żadnej krwi w stolcu, MARTWI mnie ten polip na szerokiej podstawie dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Polip na szerokiej podstawie rzeczywiście ma większe ryzyko transformacji nowotworowej, niż "zwykły" polip. Zalecałbym wykonać kolonoskopię i usunąć opisane zmiany.