Co oznacza wynik krzywej cukrowej i insulinowej u 21-latki?

Witam serdecznie. Miałam robiona dzisiaj krzywą cukrową dodam, ze 24 tydzień ciąży. Obciążenie 75g glukozy. Niestety krew była pobrana z palca, nie z żyły i badanie muszę powtórzyć (błąd lekarza, który pisał skierowanie). Jednak, moim zdaniem wyniki sa zle dlatego proszę o interpretację. Wyniki na czczo 72, po godzinie 163, po dwóch godzinach 210. Wyniki sprawdzene na glukometrze (jak w moim przypadku) będą sie różnić od tych z krwi z żyły? Grozi mi cukrzyca ciążowa? Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

faktycznie wynik po 2h jest bardzo wysoki. Powinna Pani zdecydowanie powtórzyć badanie i skontaktować się ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga