Co oznacza wynik mammografii u 51-latki?
Witam! Moja mama miała wykonywaną mammografię piersi. Otrzymała wyniki i niestety bardzo się niepokoję. Opis: "Piersi o budowie gruczołowej. W prawej piersi w miejscu - centralnie (i w lewej piersi) skala BIRADS 0. Wskazanie badanie USG." Dodam jeszcze, że moja mama ma 54 lata. Ma już umówionę wizytę . Jestem przerażona i bardzo prosiłabym o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
ocena nie jest kompletna i konieczna jest ocena zmiany w USG, sama mammografia nie jest w tym przypadku diagnostyczna.