Co oznacza wynik mojego badania i co ja mam robić?

Mam 33 lata i od 18. roku życia walczę z guzkami w piersiach. Jestem obciążona ryzykiem, ponieważ moja babcia zmarła w wieku 65 lat na raka piersi. W wieku 18 lat miałam wyciętego włókniaka (Fibro adenoma mammel - nie wiem czy dobrze odczytałam z wyniku), po roku wykryto u mnie nowa zmianę włóknista i z czasem powstawały nowe. Wczoraj byłam na badaniu kontrolnym i jestem skierowana na konsultację, lecz chciałabym uzyskać opinię od Państwa co mam robić - czy powinnam te wszystkie guzki pousuwać?

Mój wynik Badania: "Sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej z przewagą tkanki gruczołowej. Warstwa gruczołowa o prawidłowej echogeniczności. W sutku lewym na g 12-1 przyotoczkowo otorebkowany guzek hypoechogeniczny 23 mm odpowiada najpewniej FA. Na g 3-4 obodowo trzy położono obok siebie zmiany hypoechogeniczne - do różnicowana pomiędzy torbielami zastoinowymi a FA. W sutku prawym na g 10 torbielka zastoinowa 8 x 8 x 4mm, na g 9 guzek hypoechogeniczny 19 x 9 x 6mm do różnicowania pomiędzy FA a wyizolowaniem grudka tłuszczową. Innych zmian ogniskowych o charakterze guzków litych i torbieli nie znaleziono. Widoczne pojedyncze powiększone, zmieniono odczynowo, pozapalnie BIRADS 3."

Bardzo proszę o odpowiedź, bardzo się denerwuję, a do konsultacji jeszcze kilka dni. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.

Witam serdecznie.

Decyzję o postępowaniu powinien podjąć lekarz, który Panią prowadzi. Ze względu na obciążenie rodzinne rakiem piersi warto byłoby wykonać biopsję guzków a potem prowadzić obserwację (raz na 3-6 miesięcy USG) i w razie wzrostu guzków lub pojawienia się dolegliwości z nimi związanych zdecydować się na ich usunięcie.

Pozdrawiam serdecznie