Co oznacza wynik mojego badania prenatalnego?

Podczas badania prenatalnego w 12tc Pani gin powiedziala ze sa obustronne pielektazje w nerkach plodu 1.5 i 1.4mm. Co to oznacza?

Pielektazja to poszerzenie miedniczki nerkowej (ale bez towarzyszącego poszerzenia kielichów nerkowych) powyżej 4 mm mierzonej w wymiarze przednio-tylnym płaszczyzny poprzecznej w drugim trymestrze lub powyżej 7 mm w trzecim trymestrze ciąży. Przekroczenie granicy 10 mm jest wyznacznikiem wodonercza już niezależnie od tego czy poszerzeniu miedniczki nerkowej towarzyszy poszerzenie kielichów. Przy kolejnych USG trzeba zgłosić tą nieprawidłowość lekarzowi, będzie dokładnie oceniał UKM.