Co oznacza wynik morfologii ciężarnej?

Dzień dobry Czy moge prosić o interpertacje wyników morfologi ? Czy wyniki świadcza juz o anemi , braku żelaza lub witaminy B12 ? Czy są ok. Mam 31 lat .Jestem w 18 tygodniu ciaży- pierwsza ciąża . Dodam ,że o statni obyłam troszke zakatarzona i miałą kaszel Erytrocyty 396 mln/qu norma 5-5.2 Hematokryt 37,8 % norma 38-45 MCH - śr.masa Hb w erytr. 31 pg norma 27-31 MPV -śr.obj.płytki krwi 12,1 fl norma 8-12 EOS%Eozynocyty 0,6 % norma 1-5 Biore mama DHA prenium .Ale jezeli wyniki mowią o jakims braku moze powinnam zmienic preparat na cos gdz jest b12 i żelazu. Dziekuje pieknie za informacje.

Lek. Michał Lenard

Domyślam się, że erytrocyty są w stężeniu 3,96. Wyniki badania mogą sugerować niedokrwistość, ale przydałby się jeszcze wynik stężenia hemoglobiny. Sugeruję z wynikami skierować się do ginekologa prowadzącego ciążę. Pozdrawiam!