Co oznacza wynik morfologii krwi i MCV?

Witam, Odebrałam dzisiaj wyniki morfologii robionej podczas oddawania krwi w RCKiK. Podwyższone wskaźniki mam w przypadku MCH 34,4 oraz MCV 98,5. Pozostałe wyniki są w normie. Mam 32 lata, czuję się zdrowa. Czy takie wskaźniki powinny mnie zaniepokoić? Czy świadczy to o niedoborze żelaza czy jeszcze coś innego? Za 3 miesiące wybieram się na wyprawę wysokogórską, dlatego też chciałabym wiedzieć, jak szybko uzupełnić braki. Z góry

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć morfologię i udac się doblekarza rodzinnego. Nalezy zapoznać się ze wszystkimi wyniakami aby moc się wypowiedzieć