Co oznacza wynik MR 32-letniej kobiety?

Prosze o ocene RM. Zniesienie lordozy szyjnej. Krążki od c2 do c7 o prawidlowej wysokosci z zaznaczona dehydratacja, na poziomie c5/c6 i c6/c7 nieznacznie uwypuklone do tyłu modeluja worek oponowy. Rdzeń kregowy bz.. Kreg Th3 w postaci kregu ,, motylego". Kobieta 32l

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane zmiany dyskopatycze oraz zmiana rozwojowa kręgu odcinka piersiowego kręgosłupa. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego (optymalnie neurochirurga lub neurochirurga) ponieważ dalsze postepowanie i leczenie zależą głównie od pani objawów klinicznych.