Co oznacza wynik MR 33-letniej kobiety?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku RM, dziś mi przyszedl i to co jest tam napisane trochę mnie zmartwilo: splycona lordoza szyjna Na poziomie przestzteni m/k C4/C5 , C5/C6 niewielkie tylne uwypuklenie krazka m/k 0.12 cm Na poziomie przestzreni m/k C6/C7 tylne obwodowe uwypukenie krazka m/k do ok 0.14 cm, ze zwezeniem przedniej rezerwy plynowej Pozostale przestrzenie m/k bez cech uwypuklenia krazka m/k W trzonie C5 ognisko sr ok 1 cm hyperintensywne w sek T2 i STIR- moze odpowiadac naczyniakowi Osteofity na przedniej krawedzi trzonu C6 Bardzo prosze o opinię oczywiście idę do lekarza ale chce wiedzieć wcześniej co to jest, z góry serdecznie dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane zmiany dyskopatycze i niewielkie zmiany zwyrodnieniowe. Wynik należy interpretować łącznie z pani obrazem klinicznym, ponieważ ew. leczenie zależy głównie od pani objawów. Jeśli nie ma pani żadnych objawów nie należy się nadmiernie niepokoić tylko poczekać na wizytę u lekarza prowadzącego.