Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik MR głowy 25-letniej osoby?

Wynik rezonansu: Obustronnie w istocie białej płatów czołowych, ciemieniowych i potylicznych znajduje się po kilka ognisk hiperintensywnych w obrazach T2 zależnych i w obrazach T2 FLAIR naczyniopochodnych śr. do 4 mm.Największe ognisko ośr. 5 mm zlokalizowane jest w odnodze tylnej prawej torebki wewnętrznej. Wynik EEG: Epizody uogólnionych fal theta. W czasie FS pomiędzy podawanymi bodźcami zarejestrowano w odprowadzeniach prawostronnych fale ostre-odprowadzenie F4. Proszę o interpretację.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam! Należy kontynuować badania diagnostyczne na neurologii. Koniecznie należy wyjaśnić pochodzenie ognisk hiperintensywnych w istocie białej! Należy zbadać potencjały wywołane i płyn mózgowo-rdzeniowy. EEG po prowokacji wymuszoną bezsennością. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy