Co oznacza wynik MR głowy 25-letniej osoby?

Wynik rezonansu: Obustronnie w istocie białej płatów czołowych, ciemieniowych i potylicznych znajduje się po kilka ognisk hiperintensywnych w obrazach T2 zależnych i w obrazach T2 FLAIR naczyniopochodnych śr. do 4 mm.Największe ognisko ośr. 5 mm zlokalizowane jest w odnodze tylnej prawej torebki wewnętrznej. Wynik EEG: Epizody uogólnionych fal theta. W czasie FS pomiędzy podawanymi bodźcami zarejestrowano w odprowadzeniach prawostronnych fale ostre-odprowadzenie F4. Proszę o interpretację.

Witam!
Należy kontynuować badania diagnostyczne na neurologii. Koniecznie należy wyjaśnić pochodzenie ognisk hiperintensywnych w istocie białej! Należy zbadać potencjały wywołane i płyn mózgowo-rdzeniowy. EEG po prowokacji wymuszoną bezsennością.
Powodzenia
W. Łuczkowski.