Co oznacza wynik MR głowy przy chorobie tikowej?

witam,mam tiki ruchowei głosowe.miałam MR głowy.wrzucie na szyszynkę stwierdza się dobrze ograniczony obszar-śr.4,8mm po pod. śr kont.ulega wzmocnieniu.znak ? i jest torbiel szyszynki? ognisko o podwyższonej intensywności sygnału o obrazach Flair o śr.1,9mm-pod znakiem ? zmiana demielinizacyjna?widoczne jadra hyperintensywne,po podaniu śr kont.nie ma cech patologicznego wzmocnienia.w wypisie jest ze mam lewostronny objaw laseque'a ? co to znaczy, neurologa mam za 1,5 msc.prosze o opinię,groźne?

Witam!
Torbiel lub zwapnienie szyszynki odkrywa się zazwyczaj przypadkowa i niewiele to wnosi. Natomiast objaw Lassegue'a jest objawem korzeniowym - powinien być podany stopień nachylenia. Wyjaśnienia wymaga ognisko 1,9 mm co do charakteru zmiany. Myślę, że kolejne lub dodatkowe badania wyjaśnią sprawę.
Powodzenia
W. Łuczkowski.