Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik MR głowy u 45-latki?

Kobieta 45 lat, wynik rezonansu magnetycznego głowy, skierowanie po pobycie w szpitalu na oddziale foniatrii i audiologii. Utrata sluchu, uszkodzony błednik, zawroty głowy. Tomograf z kontrastem nie wykazał żadnych zmian. Czy na podstawie wyniku rezonansu, należy juz szybko udać się do lekarza, czy czekać spokojnie na wizyte w grudniu w poradni. Rezonans: TECHNIKA BADANIA: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach T1 i T2- zależnych, w tym 3D. OPIS: Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach mózgowiaprawidłowe. Drobne ogniska cystyczne średnicy 5-6mm zlokalizowane na pograniczu prawego płata skroniowego i śródmózgowia mogą odpowiadać zachyłkom przestrzeni podpajęczynówkowych. Ku przodowi widoczne podkorowo w płacie czołowym ognisko 3mm o wysokim sygnale w obrazach FLAIR o charakterze naczyniopochodnym. Poza tym zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się, intensywność sygnału istoty białej i szarej jest prawidłowa. Program dyfuzyjny bez patologii. Kąty mostowo-móżdżkowe bez zmian naczyniowych i rozrostowych, przestrzenie płynowe ucha wewnętrznego prawidłowe. Brak wykładników MR procesu naciekowego i rozrostowego oraz krwawienia wewnątrzczaszkowego.
KOBIETA, 45 LAT 2 miesiące temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Do kompleksowej oceny stanu klinicznego, wyniku MRI: OPIS MRI : " Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach T1 i T2- zależnych, w tym 3D. OPIS: Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach mózgowiaprawidłowe. Drobne ogniska cystyczne średnicy 5-6mm zlokalizowane na pograniczu prawego płata skroniowego i śródmózgowia mogą odpowiadać zachyłkom przestrzeni podpajęczynówkowych. Ku przodowi widoczne podkorowo w płacie czołowym ognisko 3mm o wysokim sygnale w obrazach FLAIR o charakterze naczyniopochodnym. Poza tym zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się, intensywność sygnału istoty białej i szarej jest prawidłowa. Program dyfuzyjny bez patologii. Kąty mostowo-móżdżkowe bez zmian naczyniowych i rozrostowych, przestrzenie płynowe ucha wewnętrznego prawidłowe. Brak wykładników MR procesu naciekowego i rozrostowego oraz krwawienia wewnątrzczaszkowego. " Raczej nic niepokojącego; do spokojnej konsultacji Jakie inne schorzenia?? , Do omówienia z Lekarzem, który Panią zna i leczy; pozdrawiam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy