Co oznacza wynik MR jamy brzusznej 52-latki?

witam bardzo prosze o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego Badanie MR jamy brzusznej w sekw. T1, T2-zależnych ( FSat) z podaniem środka kontrastowego, sekw. dynamiczne T1-zależne uzupełnione o opcję DWI. Stan po operacji gastric by-pass przed 5 laty - okolice zespoleń bez ewidentnych odchyleń w MR. Wątroba niepowiększona o wymiarze cc 17,3 cm, bez ewidentnych zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy o gładkich obrysach, bez ewidentnych złogów. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe oraz zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Trzustka zdegenerowana tłuszczowo o jednorodnym sygnale, bez zmian ogniskowych. Przewód trzustkowy o regularnym świetle nieposzerzony. W niepowiększone śledzionie (wymiar 2-biegunowy 9 cm) dwie torbiele proste o wymiarach: 23 mm i 6 mm. Nadnercza i nerki bez istotnych odchyleń. Zaortalny spływ lewej ż. nerkowej - widoczne cechy modelowania. Nie uwidoczniono lewej ż. nerkowej właściwej - agenezja. Bez patologicznie powiększonych węzłów chłonnych zewnątrz- i wewnątrzotrzewnowo. Bez wolnego płynu w jamie brzusznej. z góry bardzo dziekuję pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby dokonać poprawnej interpretacji badania, należy znać stan kliniczny pacjenta oraz przyczynę wykonania tego badania. Mogę jedynie napisać, że nie ma jakiś podejrzanych zmian w tym badaniu, ale powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu poprawnej interpretacji wyniku i dalszego leczenia.