Co oznacza wynik MR kolana 33-letniego mężczyzny?

Witam serdecznie Bardzo proszę o interpretację wyników MAR kolana. Czy jest coś co powinno mnie martwić więzadła krzyżowe o zachowanej ciągłości. Pęczek przednio-przyśrodkowy więzadła krzyżowego przedniego nieco pogrubiały o wzmożonej intensywności sygnału; cechy przebudowy degeneracyjnej/bliznowatej. - więzadła poboczne o zachowanej ciągłości. Cechy niewielkiej, bliznowatej przebudowy przyczepu udowego więzadła pobocznego piszczelowego. - niewielka, degeneracyjna przebudowa rogów tylnych obu łąkotek. Poza tym łąkotki bez widocznych uszkodzeń, położone prawidłowo. - chrząstki stawowe o gładkich zarysach, bez cech chondromalacji. - struktury kostne bez widocznych zmian; nie stwierdzam obrzęku szpiku kostnego. - rzepka typu II położona prawidłowo; index Insall-Salvati 0,9 . Kąt chrzęstny wcięcia udowego stawu rzepkowo-udowego ok. 150 stopni. Index TT-TG 15mm. Troczki i więzadło rzepki bez zmian patologicznych. - ciało Hoffy w normie. - ilość płynu wewnątrzstawowego nie jest znamiennie zwiększona. Dół podkolanowy bez nieprawidłowych zbiorników płynu. - pozostałe struktury kolana bez widocznych uszkodzeń.

Lek. Tomasz Budlewski

Czy był jakiś uraz? liczne mikro urazy? jakie dolegliwości? konieczna wizyta u ortopedy