Co oznacza wynik MR kolana 43-latka?

Proszę o pomoc w interpretacji rezonansu prawego kolana. Mężczyzna 43 lata. wizyta u lekarza w odległym terminie.. Łąkotka boczna bez widocznych zmian. W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej ogniska słabo ograniczone, głównie o przebiegu horyzontalnym, dochodzące częściowo do powierzchni torebkowej i powierzchni stawowych--na pograniczu z trzonek łąkotki. Część obwodowa rogu uwypuklona poza szparę stawową na ok 5mm, wokół łąkotki, wzdłuż powierzchni kłykcia udowego i piszczelowego ogniska plynowo- obrzękowe szerokości do ok 7 mm, modelujące więzadło pobocze przyśrodkowej. W rogu przednim łąkotki przyśrodkowej drobne ogniska uszkodzeń głównie środłąkotkowych. Więzadło krzyżowe przednie o zachowanej ciągłości z obrzekiem, jak w przypadku częściowego uszkodzenia, raczej zwyrodnieniowego. Więzadło krzyżowe tylne zachowanej ciągłości. Więzadła poboczne o zachowane ciągłości, przyśrodkowe z obrzekiem i niewielkim rozdwarstwieniem. Więzadło właściwe rzepki i ścięgno mięśnia czworoglowego uda w normie. W zachylku nadrzepkowym zwiększona ilość płynu-10 mm grubości. Rzepka w prawidłowym położeniu, chrząstki rzeki bez ewidentny h zmian, ocenę utrudniają artefakty ruchowe. Drobne scienczenia chrzastek stawowych kłykci przyśrodkowe h udowego i piszczelowego centralnie, możliwe drobne zmiany malacyjne stopnia II. W torebce stawowej nieco zwiększona ilość płynu. Ślad płynu w kaletce brzuchato-polbloniastej..

Nie analizujemy wyników badań pacjentów bez znajomości ich dolegliwości i historii klinicznej. Może to zrobić lekarz, który Pana skierował na badanie i ma możliwość rozmowy i badania Pana bezpośrednio. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.