Co oznacza wynik MR kolana u 35-letniej osoby?

Dzień dobry. Bardzo proszę o ocenę odebranego opisu badania. Oczywiście mam umówioną wizytę i na państwa pomocy się nie skończy, ale ból jest nieznośny i chciałabym wiedzieć czy grozi mi operacja. Badanie MR stawu kolanowego lewego. Technicznie badanie wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1, T2 i PD zależnych. Wynik: Kształt i sygnały łąkotek przestawiają się prawidłowo. Częsciowe uszkodzenie środkowego odcinka MCL na długosci 5mm (ok. 19mm od przyczepu). Więzadła: ACL, PCL, LCL, poprzeczne, łąkotkowo-udowe Wrisberga, pasmo biodrowo-piszczelowe prawidłowe. Ściegno mieśnia podkolanowego, pasmo biodrowo-piszczelowe oraz ścięgna gęsiej stopy prawidłowe. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda o zachowanej ciągłości. Cech chondromalacji nie stwierdza się. Sygnały szpiku kostnego prawidłowe. Bloczek kości udowej prawidłowo wykształcony. Typ 3 rzepki wg Wiberga. Więzadło właściwe rzepki oraz troczki rzepki prawidłowe. Fałd przyśrodkowy rzepki niepogrubiały. TT-TG wynosi 16mm. Wskaźnik Insall-Salvati wynosi 1,35 - patella alta. W przyśrodkowej części zachyłka nadrzepkowego widoczne jest ciało wolne o wym. 13 x 4 x 13mm (zwapnienie lub ciało tłuszczowe). Znaczny wysiek w zachyłku nadrzepkowym, niewielki w dole międzykłykciowym. Torbiel Bakera o wym. 25 x 17 x 41mm.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik z ortopeda specjalizującym się w operowaniu oraz leczeniu stawu kolanowego.