Co oznacza wynik MR kręgosłupa 21-latka?

Badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa: zniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Płytkie, prawostronne odchylenie osi kręgosłupa na poziomie przejścia Th/L z niewielką rotacją kręgów. Dwuwklęsły zarys blaszek granicznych trzonów oraz wielopoziomowe przepukliny dotrzonowe. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m- kręgowych. Tyłozmyk 1 stopnia zwyrodnieniowy na poziomie L5/S1 - ok.: 4mm. Niewielki obrzęk przepukliny na dolnej blaszce granicznej trzonu l4. L1/2, L2/3, L3/4, L5/s1 - niewielkie, uogólnione uwypuklenia krążków m-kręgowych powodują modelowanie brzusznej powierzchni worka oponowego. Niewielkiego stopnia dyskogenne zwężenie otworów m-kręgowych na poziomie L5/s1 - w większym stopniu po prawej stronie, gdzie możliwy jest ucisk na korzeń nerwu l5. L4/5 uogólnione uwypuklenie krążka m-kręgowego powoduje niewielki ucisk brzusznej powierzchni worka oponowego oraz niewielkie zwężenie otworów m-kręgowych. W tylnej części pierścienia włóknistego widoczna jest szczelina pęknięcia. Obniżenie wysokości i dehydratacja krążka m-kręgowego - L4/5 oraz w mniejszym stopniu krążka m-kręgowego L5/S1. Częściowa dehydratacja krążka m- kręgowego L1/2. Stożek końcowy rdzenia bez zmian ogniskowych. Kręgosłup boli mnie od ok 15-16 roku życia mam prawie 21 lat i pytanie brzmi co z tym robić skoro lekarz karze ćwiczyć a ja nie dam rady bo ciągle mi się coś przesuwa jak by krąg i kłuje strasznie. kiedyś nastawił mi się kręgosłup na basenie jak nagle mi coś chrupnęło i przestało boleć ale teraz co jakiś czas mi się to rusza np. jak jestem zmęczony to strasznie coś mi tam lata do bólu na dole ponad pośladkiem się da przyzwyczaić ale do tego przesuwania i kłucia nie mogę. Najgorzej mnie bolą plecy przed burzą albo w deszczowe dni wtedy cały dół pleców boli ale na codzeń to przesuwanie mnie strasznie męczy jak bym coś zerwał przy upadku kiedyś i do dzisiaj mnie to boli i kłuje cały czas. Proszę o wytłumaczenie co mi jest i gdzie się z tym udać, do jakiego specjalisty.

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował zmiany zwyrodnieniowe oraz wielopoziomową dyskopatię.
Konieczna jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.