Co oznacza wynik MR kręgosłupa 25-letniego mężczyzny?

Proszę o poradę. Diagnoza kręgosłupa po rezonansie: - spłycona lordoza lędzwiowa - cechy dehydratacji i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5-S1 - centralno-lewostronna przepuklina krążka międzykręgowego L5-S1 uciska worek oponowy i korzeń nerwu S1 w lewym zachyłku bocznym Objawy które odczuwam od 3 miesięcy: - ból w pośladku i kolanie przy siedzeniu i wstawaniu, nasilający się w zależności od tego jak długo siedzę ( w pracy aktualnie muszę leżeć bo nie mogę po prostu wysiedzieć dłużej niż 10min) Co do tej pory robiłem: - 1 miesiąc codziennej rehabilitacji (ćwieczenia prądy) Zwracam się z pytaniem czy dalsza rehabilitacja ma sens (być może jeszcze jest za wcześnie żeby odczuć znaczącą poprawę)? Czy samą rehabilitacją, zrzuceniem wagi i np. pływaniem jestem w stanie "z tego wyjść"? Konsultowałem się u dwóch różnych lekarzy i każdy doradził co innego (w tym jeden z nich abym rozważył operację)

Witam serdecznie,

Wynik zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię z uciskiem na worek oponowy i korzeń nerwu S1. Zmiany te tłumaczą Pana dolegliwości bólowe. Należy zgłosić się do lekarza neurochirurga lub neurologa celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.