Co oznacza wynik MR kręgosłupa 25-letniej osoby?

Witam Chciałabym się dowiedzieć, czy to co wyszło w badaniu MRI kręgosłupa jest poważne czy może poczekać Lordoza lędźwiowa zachowana, nieco bardziej poziome ustawienie segmentów górnych kości krzyżowej Niewielkie kręgozmyk tylny L5 Wysokość trzonów zachowana, sygnał kręgów niezmieniony. Krążki międzykręgowe mają zachowaną wysokość i nie wykazują cech dehydratacji- na poziomie L4/L5 nieznacznie uwypuklony poza zarysy trzonów pierścień włóknisty krążka modeluje worek oponowy - na poziomie L5/S1 nieznacznie uwypuklony poza zarysy trzonów pierścień włóknisty krążka uwypukla się do przestrzeni tłuszczowej nadtwardówkowej kanału kręgowego- nie uciska worka oponowego i korzeni rdzeniowych Pozostałe krążki nie tworzą przepuklin/wypuklin. Wnioski: zaburzenie fizjologicznej krzywizny, kręgozmyk; niewielkie uwypuklenia krążków L4/L5, L5/S1 zmiany nie powodują stenozy kanału kręgowego i otworów m-kręgowych

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są dolegliwości ? W jakich sytuacjach się pojawiają ?