Co oznacza wynik MR kręgosłupa 38-letniej osoby?

Witam, proszę o interpretację: mężczyzna 38 lat. dane ze skierowania: podejrzenie dyskopati L5-S1 MR Wynik: Wyrównana lordoza ledzwiowa w pozycji badania. Wysokosci trzonow kregow i tarcz miedzykregowych zachowane. Niewielkie przepukliny dotrzonowe blaszek granicznych trzonu kręgu L2. Na poziomie L5-S1 material tarczy miedzykregowej wpukla sie dokanalowo centralnie i lewobocznie, powodujac stenoze zachylka bocznego z odcinkowym uciskiem korzeni nerwowych S1 po tej stronie. Na pozostalych poziomach wypuklin tarcz miedzykregowych i ucisku korzeni nerwow rdzeniowych nie stwierdza sie. Szerokosc kanalu kregowego w wymiarze AP w granicach normy (na pozziomie L5-S1 okolo 12mm - cechy stenozy wzglednej). Stozek koncowy rdzenia polozony prawidlowo bez patologicznych sygnalow.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie dolegliwości? Jakieś uraz ? Wypadek ? Wskazana konsultacja lekarza neurochirurga