Co oznacza wynik MR kręgosłupa 39-letniej osoby?

Opis rezonansu magnetycznego. Badanie kręgosłupa L-S w sek.FSE, frfse,Str w obr.T1 i T2 żal.w PŁ.ax.sag. Dokonała protruzja przyśrodkowo-prawoboczna krążka międzykręgowego L3/L4,uwypuklają do światła kanału ok.3mm,w niewielkim stopniu modeluje worek oporowy. Na poz.L5/S1 cechy ześlizgu tylnego z przesunięcie trzonu L5 ok.3mm; dokonało uwypuklenie krążka,bez ucisku worka oponowego ani korzeni nerwowych; cechy dehydratacji krążków L4-S1, zwężenie krążka, objaw próżniowy na poz.L5/S1. Nadmiernie poziome ustawienie kości krzyżowej.

Lek. Tomasz Budlewski

opis wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. wskazana wizyta u lekarza ortopedy i lub neurochirurga