Co oznacza wynik MR kręgosłupa 46-latki?

Witam. Mam pytanie,odebrałam wynik z RM i brzmi on tak:Zniesienia lordoza i niedużego stopnia skrzywienie prawo boczne. Trzony mają prawidłową wysokość. Osteofitoza, dominującą w odcinku C4-C7.Odwodnienie wszystkie krążki m-kręgowe i obniżone C4-C7.Przy najbardziej zniszczonym krążku C5-C6 zmiany zwyrodnieniowe Modic ||i osteochondroza nadżerkowa blaszek granicznych. W tylnych częściach trzonów przy krążku C6-C7 zmiany zwyrodnieniowe Modic |.Na poziomie C3-C4 mała prawo boczna wypuklina krążka z oteofitami modeluje lekko worek oponowy bez ucisku korzenia rdzeniowego. Na poziomach C4-C5-C6-C7 rozlane wypukliny krążków m-k w kompleksach z osteofitami spłycają umiarkowanie rezerwę płynową i modelują minimalnie rdzeń bez istotnego ucisku korzeni rdzeniowych. Umiarkowane zwężenie otwory m-k C4-C7.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana wizyta u neurochirurga lub ortopedy, po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie będzie można coś więcej powiedzieć.