Co oznacza wynik MR kręgosłupa 55-letniej kobiety?

Witam ,bardzo proszę o wyjaśnienie mojego RM kręgosłupa szyjnego,bo na lekarza muszę czekać bardzo długo.Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.na krawędziach trzonów drobne osteofity.Na poziomie C5/C6 obniżenie krążka międzykręgowego z otoczoną osteofitami centralno-lewostronną wypukliną uciskającą worek oponowy i następowym zniesieniem przedniej rezerwy płynowej wokół rdzenia kręgowego oraz oraz niewielkim modelowaniem rdzenia.Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie zmniejszony do ok. 7-8 mm. Na poziomie C6/C7 obniżenie krążka międzykręgowego z niewielką wypukliną modelującą worek oponowy.Poza tym kręgosłup szyjny w badaniu MR bez istotnych zmian .Rdzeń kręgowy w zakresie badania o prawidłowej intensywności sygnału ,bez zmian ogniskowych. Bardzo proszę o odpowiedż czy mi coś zagraża i czy to poważne schorzenie ? ,bo obecnie z powodu ograniczenia skrętu glowy na boki i w dół oraz bóle między łopatkami,momentami bardzo silne,mrowienie i drganie mięśni rąk ,zaczęłam chodzić na masaże do fizjoterapeutki .Odebrałam dziś wynik i nie wiem czy mam kontynuować masaże,a do lekarza "daleka droga".Dziękuję serdecznie

Z wypuklinami w okolicy szyjnej nie powinna Pani stosować masaży tylko raczej kierowałabym Panią na zabieg do neurochirurga. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.