Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik MR kręgosłupa 56-letniej osoby?

Witam,mam taki wynik i co to oznacza dokładniej?,badanie MRI kręgosłupa lędzwiowego wykonano w sekcjach SE i FSE w obrazach T1 i T 2 zależnych oraz STIR w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej.Zniesienie lordozy.Trzony o zachowalnej wysokości.Tarcze międzykręgowe L2=L3,L3=L4,L5=S1 nieco obniżone i odwodnione,tarczaL4 iL5 odwodniona,przylegające trzony o zmienionych przeciążeniowo płytkach granicznych.Na poziomie L1=L2 uwypuklenie pierścienia włóknistego dokanałowo. Na poziomach L2=L3,L3=L4,L4=L5 widoczne są centralnie dwuboczne uwypuklenia tarcz międzykregowych uwypuklające się dokanałowo na ok.2=3 mm,nieznacznie modelujące worek oponowy, bez ucisku na korzenie nerwowe-wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 10-11mm. Na poziomie L5-S1 lewoboczne uwypuklenie tarczy międzykręgowej uwypuklające się dokanałowo na ok.3mm, bez ucisku na worek oponowy i korzenie nerwowe-wymiar strzałkowy kanału kregowego wynosi 13mm. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych.Stożek rdzeniowy w normie. Dziękuję za odpis lub na e=maila mirekleba@gmail.com Pozdrawiam.Mirosław Zienke Łeba.
MĘŻCZYZNA, 56 LAT 10 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe, wymaga Pan konsultacji z lekarzem ortopedą lub neurochirurgiem w zależności od dolegliwości bólowych i ograniczeń funkcjonowania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy