Co oznacza wynik MR kręgosłupa krzyżowego 32-latki?

Proszę o interpretację wyniku MR kręgosłupa lędźwiowo krzyżowego (w tym rownież pod kontem porodu sn): Na poziomie L5/S1 widoczna jest szerokopodstawna, pośrodkowo-dwuboczna protruzja k/m gr. Do ok 3mm ze zwężeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego i otworów międzykręgowych obustronnie z prawdopodobnym przyleganiem do korzenia rdzeniowego S1 w prawym otworze międzykręgowym. W segmęcie Th11/Th12-L4/L5 widoczne są dyskretne uwypuklenia k/m typu "bulging disc" bez konfliktu krążkowo - korzeniowego. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomie L5/S1. Cechy pęknięcia pierścienia włóknistego k/m na poziomie L4/L5.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane istotne zmiany dyskopatyczne. Wynik badania wymaga interpretacji klinicznej przez pani lekarza prowadzącego (neurologa/ortopedę), ponieważ dalsza diagnostyka i leczenie zależą głównie od pani objawów.