Co oznacza wynik MR kręgosłupa szyjnego u 29-latki?

Proszę o pomoc w interpretacji rezonansu kręgosłupa szyjnego- Spłycenie lordozy szyjnej z minimalnym kifotycznym ustawieniem trzonów od c3 do c 6. Trzony kręgów szyjnych o prawidłowej wysokości minimalne zmiany degeneracyjne pod płytka graniczna trzonu C5 pozostałe trzony bez nieprawidłowych sygnałów. Niewielkie wyostrzenia krawędzi trzonów szyjnych . Krążki między kręgowe o zachowanej wysokości z niewielkimi cechami zaburzenia uwodnienia. Na poziomie C4 --C5 oraz c5-- C6 cechy rozluźnienia pierścienia włóknistego z towarzyszącymi wyostrzeniami tylno bocznych krawędzi trzonów kręgów ze spłyceniem przestrzeni plynowej przedrdzeniowej bez ucisku rdzenia. Na pozostałych poziomach nie stwierdza się dokanalowego uwypuklenia krążków miedzykregowych. Na poziomie C6 przestrzeni plynowa zardzeniowa modelowana przez wydatne więzadła żółte. Kanał kręgowy bez istotnej stenozy. W wymiarze strzałkowym ok 11 mm. Kanały korzeniowe na poziomie C6 C7 po stronie prawej dyskretnie modelowane przez hipertroficzne wyrostki stawowe z zachowana rezerwa objetosciowa. Pozostałe kanały korzeniowe prawidłowe. Rdzeń szyjny nie pogrubiały bez patologicznych sygnałów. Wnioski- zaburzenie prawidłowej fizjologicznej krzywizny kręgosłupa szyjnego z bardzo wczesnymi niewielkimi zmianami o charakterze dyskopatii i zmian degeneracyjnych bez ucisku struktur nerwowych. Powodem wykonania badania były uciski głowy, znaczne osłabienie mięśni rąk, mrowienie ciała głównie rąk i twarz oraz między łopatkami, drętwienia konczyn tj rak oraz lewej nogi. Pojawia się też ból w okolicy lewej lopatki promieniujący do klatki piersiowej. Szczękościsk, piski w uszach oraz uczucie ucisku na nos. Jedyne przyjmowane to omeprazol i jego pochodne od około 4 lat w związku z refluksem. Bardzo proszę o poradę pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna odpowiednia dalsza diagnostyka w celu wyjaśnienia objawow proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyzsze badanie