Co oznacza wynik MR kręgosłupa szyjnego u 50-latki?

W badaniu Mr odcinka szyjnego kręgosłupa stwierdza się: -na poziomie C3/4, C4/5,C5/6 zaostrzenia na przednich oraz tylnych zarysach trzonów kręgów towarzyszącymi, okrężnymi wypuklinami krążków m/kr C4/5 C5/6 -na poziomie C7/Th1 centralną wypuklinę krążka m/kr z ograniczeniem płynowej rezerwy przedrdzeniowej -na poziomie Th1/2 okrężne wypuklenie krążka m/kr typu bulging disc -poza tym kanał kręgowy oraz otwory międzykręgowe odcinka szyjnegowe bez cech stenozy -lerdoza szyjna zmniejszona z wtórnym z wtórnym ograniczeniem płynowej rezerwy przedrdzeniowej. Niewielkie lewoboczne skrzywienie odcinka szyjnego kręgosłupa W badaniu MR odcinka lędżwiowo -krzyżowego stwierdza się -na poziomie L5/S1 centralną pjm bez ewidentnych cech modelowania worka oponowrgo ani ucisku nerwów nerwów rdzeniowych. Cechy dyhydratacji krążka m/kr. Obustronna kręgoszczelina L5 -poza tym kanał kręgowy oraz otwory międzykręgowe bez cech scenozy -wysokość trzonów oraz krążków m/kr prawidłowa -lordoza lędźwiowa zmniejszona z nieco poziomym ustawieniem kości krzyżowej -rdzeń kręgowy i stożek rdzenia o prawidłowej intensywności sygnału

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są objawy? proszę zgłosić się do lekarza kierującego na badania.