Co oznacza wynik MR kręgosłupa u 42-latki?

Dzień dobry. Od wielu miesięcy dokuczają mi różnego rodzaju bóle kręgosłupa. Wykonałam badanie MR kręgosłupa L/S,sekwencje, obrazy T1-,T2-zal w dwóch płaszczyznach.Oto wynik:lordoza lędżwiowa spłycona ,z tworzeniem kilfozy w odcinku górnym ,dyskretna lewowypukła skolioza odcinka L-S,drobne zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawędziach trzonów i w stawach m-k, krążek m-k L4/5 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci obniżenia sygnału ; krążki m-k Th11/12,Th12/L1 częściowo odwodnione; centralna przepuklinakrążkaTh12/L1modelacją worka oponowego; okrężna i współistniejąca centralna wypuklina krążka L4/5 z modelacją worka oponowego i przewężeniem otworów m-k, z możliwością kontaktu z korzonkani nerwowymi;drobna centralna wypuklina krążka L5/S1 sięgająca tkanki tłuszczowej nadtwardówkowej, z niewielkim przewężeniem otworów m-k;w trzonie L2 ognisko 3 mm , hiperintensywne w obr T2-zal i hipointenstwne w T1-zal-oseolityczne;drobne nadłamania blaszek granicznych przyległych trzonów T12-L1. Proszę o interpretację wyniku. Kobieta lat 41

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, z wynikami, historią leczenia ; Ocena neurologiczna i ocena ogólnego stanu zdrowia;
MRI do interpretacji klinicznej
"MR kręgosłupa L/S,sekwencje, obrazy T1-,T2-zal w dwóch płaszczyznach.Oto wynik:lordoza lędżwiowa spłycona ,z tworzeniem kilfozy w odcinku górnym ,dyskretna lewowypukła skolioza odcinka L-S,drobne zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawędziach trzonów i w stawach m-k, krążek m-k L4/5 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci obniżenia sygnału ; krążki m-k Th11/12,Th12/L1 częściowo odwodnione; centralna przepuklinakrążkaTh12/L1modelacją worka oponowego; okrężna i współistniejąca centralna wypuklina krążka L4/5 z modelacją worka oponowego i przewężeniem otworów m-k, z możliwością kontaktu z korzonkani nerwowymi;drobna centralna wypuklina krążka L5/S1 sięgająca tkanki tłuszczowej nadtwardówkowej, z niewielkim przewężeniem otworów m-k;w trzonie L2 ognisko 3 mm , hiperintensywne w obr T2-zal i hipointenstwne w T1-zal-oseolityczne;drobne nadłamania blaszek granicznych przyległych trzonów T12-L1."
Lekka skolioza, wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe! do oceny klinicznej
Jaki tryb życia?, sen? Nadwaga? Inne schorzenia ??
Pozdrawiam i zapraszam