Co oznacza wynik MR kręgosłupa u 46-latki?
Kobieta 46 lat. Wynik rezonansu:Przebudowa tłuszczowa szpiku pod blaszką graniczną dolną L5 oraz zmiana obrzękowa szpiku na tylnej dolnej krawędzi L5.Na poziomie L5/S1 dehydratacja oraz obniżenie wysokości krążka międzykręgowego.Tylna przyśrodkowa nieco lewoboczna ekstruzja jądra miażdżystego do kanału kręgowego i częściowo zachyłka korzeniowego na 6 mm.Worek oponowy ugięty.Korzeń S1 po stronie lewej przepchnięty ku tyłowi,uciśnięty.Stenoza kanału kręgowego ze zmniejszeniem wymiaru strzałkowego kanału do 9mm. Proszę o informację jakich sportów nie powinnam uprawiać i czy kwalifikuje się to do operacji. Silne dolegliwości bólowe przy długim leżeniu lub staniu promieniujące najczęściej aż do prawego biodra.Ból przy schylaniu.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga i po łącznej ocenie bezpośredniego badania i powyzszego wyniki będzie można coś więcej powiedzieć