Co oznacza wynik MR kręgosłupa u 46-latki?

Kobieta 46 lat. Wynik rezonansu:Przebudowa tłuszczowa szpiku pod blaszką graniczną dolną L5 oraz zmiana obrzękowa szpiku na tylnej dolnej krawędzi L5.Na poziomie L5/S1 dehydratacja oraz obniżenie wysokości krążka międzykręgowego.Tylna przyśrodkowa nieco lewoboczna ekstruzja jądra miażdżystego do kanału kręgowego i częściowo zachyłka korzeniowego na 6 mm.Worek oponowy ugięty.Korzeń S1 po stronie lewej przepchnięty ku tyłowi,uciśnięty.Stenoza kanału kręgowego ze zmniejszeniem wymiaru strzałkowego kanału do 9mm. Proszę o informację jakich sportów nie powinnam uprawiać i czy kwalifikuje się to do operacji. Silne dolegliwości bólowe przy długim leżeniu lub staniu promieniujące najczęściej aż do prawego biodra.Ból przy schylaniu.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga i po łącznej ocenie bezpośredniego badania i powyzszego wyniki będzie można coś więcej powiedzieć