Co oznacza wynik MR kręgosłupa u 50-latki?

Witam, otrzymałam wyniki Rezonansu kręgosłupa na poziomie odcinka lędźwiowo-krzyżowego i nie wiem jak je zinterpretować, czy mam się czym martwić czy nie? Od 5 lat co pół roku mam rehabilitacje, ale za wiele one nie dają. Zlecane mam: prądy, ultradźwięki, niebieski solux, czasami ćwiczenia i czasami masaż odcinka lędźwiowego. Od dziecka mam prawoboczne skrzywienie kręgosłupa, a od kilku lat (ok. 10) mam drętwą prawą nogę na zewnętrznej stronie uda. Niedawno, od jakiś 2 lat zaczęły mi drętwieć ręce, gdy siedząc mam je na oparciu lub stojąc zginając ręce na wysokości pasa (np.: trzymając się poręczy w autobusie). Wykonywałam niedawno badanie żył i jest z nimi wszystko w porządku, więc z tej strony nic mi nie zagraża. Oto wyniki RM kręgosłupa l-k: Badanie wykonano w sekwencjach TSE1, TSE2, STIR w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 4mm. Lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Lordoza zachowana. Niewielka osteofitoza krawędzi trzonów kręgowych oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych wielopoziomowo. Zwężenie przestrzeni międzytrzonowych i dehydratacja tarcz międzykręgowych w odcinku L4-L5-S1. W segmencie L4-L5 szerokopłukowa wypuklina tarczy międzykręgowej, dokanałowo na głębokości 4mm, z lateralizacją prawostronną i w kolizji z korzeniem prawego nerwu L5 w strefie wyjścia z worka oponowego. Wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego zmniejszony do 6mm, czołowy w normie. Rezerwa płynowa worka oponowego zachowana. Rdzeń kręgowy w uwidocznionym dolnym odcinku zmian nie wykazuje; stożek końcowy na poziomie L1-L2. Sygnał stożka, nici końcowej i struktur ogona końskiego w normie. Czy mam się czym martwić, i jak te wyniki zinterpretować? Dziękuję za odpowiedź. Kobieta, lat 50.

Opis MRI do interpretacji klinicznej : skolioza i zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatyczne; " RM kręgosłupa l-k: Badanie wykonano w sekwencjach TSE1, TSE2, STIR w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 4mm. Lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Lordoza zachowana. Niewielka osteofitoza krawędzi trzonów kręgowych oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych wielopoziomowo. Zwężenie przestrzeni międzytrzonowych i dehydratacja tarcz międzykręgowych w odcinku L4-L5-S1. W segmencie L4-L5 szerokopłukowa wypuklina tarczy międzykręgowej, dokanałowo na głębokości 4mm, z lateralizacją prawostronną i w kolizji z korzeniem prawego nerwu L5 w strefie wyjścia z worka oponowego. Wymiar strzałkowy światła kanału kręgowego zmniejszony do 6mm, czołowy w normie. Rezerwa płynowa worka oponowego zachowana. Rdzeń kręgowy w uwidocznionym dolnym odcinku zmian nie wykazuje; stożek końcowy na poziomie L1-L2. Sygnał stożka, nici końcowej i struktur ogona końskiego w normie. "
Konieczna pełna konsultacja, wywiad, rozmowa, badanie neurologiczne, ocena stanu zdrowia i nastroju, trybu życia i pracy. Pozdrawiam i zapraszam