Co oznacza wynik MR mózgowia 42-letniej kobiety?

wykonano u mnie tomografie rezonansowa magnetycznego mózgowia wykonana sekwencjami TSE, TIRM, SWI w obrazach T1, T2 zależnych oraz po poddaniu kontrastu wykazuje w istocie białej obu półkul mózgu obecnosci kilku rozsianych drobnych wielkosci do 3mm.zmian ogniskowych , hyperintensywnych w obrazach T2-zal, i TIRM o lokalizacji podkorowej i okołokomorowej, prosze o interpretacje wyników co moze byc tego przyczyną

Choroba drobnych naczyń, można suplementować preparatami z koalicji dr Ratha
Jerzy Bajko neurolog: bajko1@wp.pl