Co oznacza wynik MR mózgu 47-latki?

Witam, robialam 5 lat temu rezonans magnetyczny glowy i odebralam wynik: "kilka (poniżej 10 ) ognisk hiperintensywnych w obrazach T2-zależnych zlokalizowanych w istote bialej płatów czołowych i ciemieniowych obu półkul mózgu bez cech ograniczenia dyfuzji i bez patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Obraz wymaga zróżnicowania pomiędzy zmianami demielinizacyjnymi a naczyniopochodnymi . Niewielkie zgrubienia błony śluzowej w sitowiu." Dodatkowo w badaniu MR kręgosłupa szyjnego "częściowa dehydratacja krążków szyjnych jako wyraz początkowych zmian zwyrodnieniowych.". Co to oznacza i co mogę przez to rozumieć? Bardzo prosze o pomoc, chcialabym wiedziec zanim zgloszę sie do lekarza, bo niepokoję się. Z góry dziekuję za odpowiedz. KOBIETA, 71 LATponad rok temu REZONANS MAGNETYCZNYTOMOGRAFIA KOMPUTEROWANEURO

Pojedyncze, ogniska naczyniopochodne najczęściej są przypadkowym znaleziskiem i nie powinno budzić niepokoju, tym bardziej w wielu 71 lat. Interpretacja zależy od tego z jakiego powodu miała Pani wykonywane badanie MR, jakie objawy neurologiczne w Pani występują oraz czy ma Pani dodatkowe choroby lub czynniki ryzyka chorób naczyniowych (np. nikotynizm, nadciśnienie, hipercholesterolemia, cukrzyca). Proszę skonsultować się z lekarzem który zalecił to badanie. Czasem konieczne dalsze badania np. kardiologiczne, ECHO serca, holter itp. Wynik MR kręgosłupa - odpowiedni do wieku, nic poważnego i groźnego. O konieczności dalszych badań decyduje lekarz neurolog, który zalecił wykonanie badania Pozdrawiam. Magdalena Nowaczewska