Co oznacza wynik MR piersi z kontrastem?

Witam. Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku rezonansu piersi z kontrastem. Piersi o utkaniu bogatogruczołowym. Pierś prawa większa, widoczne zaburzenia architektury po przebytych zabiegach. W piersi prawej na godz 6 widoczne jest ognisko dobrze ograniczone wym. 9x6 mm, o szybkim, silnym wzmocnieniu kontrastowym, krzywa typu plateau. Na godz 7 w pobliżu opisywanej zmiany ognisk 7x6 mm o wzmocnieniu kontrastowym słabszym z plateau, obraz może sugerować FA. Na godz 3 widoczna owalna zmiana wym. 16x8 mm o wzmocnieniu słabym narastającym typowym dla zmiany łagodnej. W piersi lewej na godz 3 zmiana 12x6 mm o szybkim wzmocnieniu, krzywa typu plateau podobne jak zmiana w piersi prawej na godz. 6. Ponadto dwa ogniska w piersi lewej 7 mm i 5mm o wzmocnieniu zmian łagodnych, mogące odpowiadać FA. Obraz sugeruje liczne FA. BIRADS 4a. Doły pachowe bez zmian. Bardzo proszę o informację co to znaczy że zmiany ulegają silnym, szybkim wzmocnieniom oraz co to jest krzywa typu plateau ? Bardzo się boje. Dodam że jestem po 4 operacjach - gruczolakowłókniaki a pierwszy raz spotykam się z sytuacją że zmiany ulegają wzmocnieniu. Nie wiem co mam o tym myśleć. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Obraz badania jak w opisie przemawia za FA czyli gruczolakowłókniakami. Należy z wynikiem zgłosić się do lekarza prowadzącego celem konsultacji.

Pozdrawiam.