Co oznacza wynik MR po urazie nogi?

Witam, po urazie na nartach zalecony mialam rezonans oto jego wynik: Więzadło poboczne, strzałkowe bez zmian. Uszkodzenie- obrzęk i podwyższenie sygnału więzadła pobocznego przyśrodkowego od przyczepu udowego do poziomu łąkotki. Więzadło krzyżowe przednie również obrzęknięte o podwyższonym sygnale bez cech całkowitego zerwania. Więzadło krzyżowe tylne, gęsia stópka, więzadło właściwe rzepki, ścięgno mięśnia czworogłowego oraz pozostałe więzadła i ścięgna badanego stawu bez zmian. Obszar obrzęku szpiku kostnego sugerujący stłuczenie w obrębie nasady kłykcia bocznego kości udowej. Łąkotki, układ chrzęstny, ciało tłuszczowe Hoffy bez zmian. Nadmiar płynowy w jamie stawowej głównie w zachyłku nadrzepkowym, przyśrodkowym oraz w mniejszym stopniu bocznym. Czy ktos jest w stanie powiedzieć co on oznacza. Czy potrzebny bedzie zabieg? Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza ortopedy i po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie powyższego badania będzie można zalecić dalsze postępowanie.