Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik MR przy drętwieniu twarzy?

Witam mam 24 lata i miałam wykonany rezonans magnetyczny głowy. Badanie wykonalam z powodu dretwienia prawej polowy twarzy. Czy mogłabym prosić o pomoc w zinterpretowaniu wyniku? Sygnaly płynowe w pojedynczych komórkach powietrznych szczytu piramidy kości skroniowej prawej. Obraz może odpowiadać zejsciowym zmianom o charakterze przewleklozapalnym. W obrębie przysadki mózgowej drobne ognisko nie wzmacniające się po podaniu środka kontrastowego około 2mm. Obraz do dalszej diagnostyki w badaniu celowanym na okolice siodła tureckiego. Sygnał istoty białej i szarej obu polkul mózgowych jest prawidłowy. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzenie płynowe przymozgowe prawidłowej szerokości. Struktury mózgowe tylnego dołu czaszki, komora IV bez odchyleń od normy. W badaniu nieuwidoczniono ewidentnej obecności zmian ogniskowych ani ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Zawartość oczodolow jest w normie. Z góry dziękuję za pomoc
KOBIETA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Wynik jest dobry, nie wskazuje na przyczynę dolegliwości, ewentualnie przyczyną może byc przebyty stan zapalny w piramidzie kości skroniowej prawej. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy