Co oznacza wynik MR stawów biodrowych?

Co oznacza opis rezonansu stawów krzyżowo biodrowych? Mam bóle i sztywność m. in w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, biodrach (zwlaszcza prawym wraz z pośladkiem). Jestem diagnozowana w kierunku spondyloartropatii i układowej choroby tkanki łącznej. "powierzchnie stawów biodrowych o nieznacznie nierownych obrysach. Podchrzestne strefy obniżonego sygnału w częściach górnej kosci krzyzowej i przyleglych kości biodrowych - najprawdopodobniej zmiany sklerotyczne. Ogniskowe wzmocnienie chrząstki stawowej w czesci górnej przedniej prawego stawu k-b". Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest obejrzenie badania przez lekarza reumatologa, czy to cały opis?

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.