Co oznacza wynik MR stawu kolanowego 25-latka?

Witam czy mógłby mi ktoś wyjaśnić opis Rezonansu magnetycznego stawu kolanowego.? Badanie stawu kolanowego P w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej sekwencji T1TSE, Pd TSE oraz celowane na ACL w T2 przeglądowo. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym i jamie stawowej. Fałd przyśrodkowy błony maziowej. Rzepka ustawiona prawidłowo, więzadło i troczki rzepki o prawidłowej strukturze i zachowanej ciągłości. Chrząstka na powierzchni stawowej rzepki prawidłowej grubości, bez widocznych ubytków. Poszerzony obrys więzadła krzyżowego przedniego z podwyższeniem intensywności sygnału w sekwencji Pd. Obraz może odpowiadać uszkodzeniu więzadła I stopnia. Ciągłość więzadła zachowana. Więzadło krzyżowe tylne, poboczne boczne o prawidłowej strukturze i zachowanej ciągłości. Łąkotka przyśrodkowa prawidłowa. Cechy separacji łąkotkowo torebkowej rogu tylnego łakotki bocznej . Chrząstka na powierzchniach stawowych kłykci przyśrodkowych i bocznych kości udowej i piszczelowej prawidłowej grubości, bez widocznych ubytków. Wnioski: Fałd przyśrodkowy błony maziowej. Cechy separacji łąkotkowo torebkowej rogu tylnego łakotki bocznej . Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego I stopnia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopeda aby skonsultować z nim możliwości leczenia operacyjnego.