Co oznacza wynik MR szyi 35-latki?

Co znaczy wynik MR kreg. szyjnego: lekko kyfotyczne ustawienie kregoslupa C. Cechy zaburzen uwodnienia krążków m-k z obnizeniem wysokosci C4/5 8 C5/6. Prawidlowa wys oraz intens sygnalow trsonow kregowych. Na poziomie C4/5 widoczna jest dokanalowa wypuklina krazka m-k typu szerokopodstawnej asymetrycznej protruzji, bardzoej na str prawa, z ogniskiem uszkodzenia pierscienia wloknistego po str. prawej od linii posrodkowej, powodujaca wzgl stenoze kanalu kregowego, asymetryczny ucisk worka oponowego z odcinkowym zniesieniem przedrdzeniowej rezerwy objetosciowej i modelacja rdzenia kręgowego, bez wplywu na korzenie nerwow rdz. Na poziomie C5/6 widoczna niewielka dokanalowa wypuklina krazka m-k typu szerokopodst protruzji, powodujaca ucisk worka oponowego z zachowaniem przedrdzeniowej rezerwy obj, bez wplywu na rdzen i korzenie nerow rdzeniowych. Kanaly korzeniowe prawidlowej szer. Pogranicze czaszkowo-szyjne prawidlowe. Intensywność sygn z rdzenia kregowego i rdzenia przedluzonego prawidlowa. Czym grozi taka diagnoza?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? wskazana wizyta u lekarza zlecającego powyższe badanie i zestawienie go z bezpośrednim badaniem lekarskim