Co oznacza wynik MR szyi 37-letniej kobiety?

Dostałam wynik rezonansu proszę o pomoc w interpretacji, nie ukrywam że ból szyi jest bardzo uciążliwy oraz dokucza mi drętwienie dłoni oraz stóp. (Kobieta 37 lat) Opis badania: Zniesienie fizjologicznej lordozg szyjnej, z niewielkim, kyfotycznym ustawieniem. Trzony kregowe prawidłowej wysokości, z dyskretnymi nierownosciami blaszek granicznych, z przebudową degeneracyjną na poziomie C3-C4, z wyostrzeniami na krawędziach. Przestrzenie międzynarodowe o nieco obniżonej wysokości. Tarcze miedzykregowe od C3 do C7 o obniżonej intensywności sygnału w sekwencji T2 jak w przypadku zaburzeń uwodnienia. Na poziomie C3-C4, C4-C5 widoczne szerokopodstawne, tylne protruzje krążków miedzykregowych, które wraz z osteofitami zwezaja przestrzeń plynowo przedrdzeniowa, nie dochodzi do rdzenia ale powoduje obustronne zwężenie kanałów korzeniowych z przewaga po stronie prawej. Na poziomie C5-C6 widoczna lewoboczna wypuklina tarczy miedzykregowej, która dochodzi do powierzchni brzusznej rdzenia kręgowego po stronie lewej, a wraz z zmianami zwyrodnieniowo-tworczymi zweza splyca zachylek boczny lewy i zwęża kanał korzeniowy lewy z modelowaniem korzeni nerwów po tej stronie. Kanał korzeniowy prawy nieznacznie zwężony przez zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze. Na poziomie C6-C7 przepuklina tarczy miedzykregowej dochodzi do brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego bez jego ucisku, a wraz z zmianami zwyrodnieniowo-wytworczymi powoduje zwężenie kanałów korzeniowych obustronnie z ich stenozą. Przestrzeń płynowa okolordzeniowa zwezona na poziomie C6-C7, poza tym w prawidłowej szerokosci.

Wskazana pełna konsultacja neurologiczna..
OPIS MRI wskazuje na wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe
do interpretacji klinicznej! " Zniesienie fizjologicznej lordozg szyjnej, z niewielkim, kyfotycznym ustawieniem. Trzony kregowe prawidłowej wysokości, z dyskretnymi nierownosciami blaszek granicznych, z przebudową degeneracyjną na poziomie C3-C4, z wyostrzeniami na krawędziach. Przestrzenie międzynarodowe o nieco obniżonej wysokości. Tarcze miedzykregowe od C3 do C7 o obniżonej intensywności sygnału w sekwencji T2 jak w przypadku zaburzeń uwodnienia. Na poziomie C3-C4, C4-C5 widoczne szerokopodstawne, tylne protruzje krążków miedzykregowych, które wraz z osteofitami zwezaja przestrzeń plynowo przedrdzeniowa, nie dochodzi do rdzenia ale powoduje obustronne zwężenie kanałów korzeniowych z przewaga po stronie prawej. Na poziomie C5-C6 widoczna lewoboczna wypuklina tarczy miedzykregowej, która dochodzi do powierzchni brzusznej rdzenia kręgowego po stronie lewej, a wraz z zmianami zwyrodnieniowo-tworczymi zweza splyca zachylek boczny lewy i zwęża kanał korzeniowy lewy z modelowaniem korzeni nerwów po tej stronie. Kanał korzeniowy prawy nieznacznie zwężony przez zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze. Na poziomie C6-C7 przepuklina tarczy miedzykregowej dochodzi do brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego bez jego ucisku, a wraz z zmianami zwyrodnieniowo-wytworczymi powoduje zwężenie kanałów korzeniowych obustronnie z ich stenozą. Przestrzeń płynowa okolordzeniowa zwezona na poziomie C6-C7, poza tym w prawidłowej szerokosci ".
WAŻNA Ocena sprawności i stanu kręgosłupa! Ważna pełna konsultacja, informacje na temat wywiadu, obciążeń chorobowych, wyników badań Ważna pełna ocena stanu zdrowia i objawów neurologicznych PACJENTA. Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację neurologiczną