Co oznacza wynik MR u 25-latki?

Witam! Wykonywałam rezonans ze względu na możliwe dziedziczenie tętniaków. Dostałam opis i zaniepokoiła mnie w szczególności informacja o hypoplastycznej lewej tętnicy kręgowej. Opis badania: Badanie rezonansu magnetycznego głowy nie wykazuje zmian ogniskowych w istocie białej i szarej mózgowia. Układ komorowy oraz pozostałe przestrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe nieposzerzone. Angio-MR głowy, wykonana metodą TOF w fazie tętniczej, nie wykazuje patologii naczyniowych tt. mózgowych Hypoplastyczna lewa t. kręgowa. Proszę o pomoc co to jest?

Witam serdecznie,

Hypoplastyczna oznacza, że tętnica kręgowa lewa jest słabiej rozwinięta. Prawdopodobnie jest to zmiana wrodzona. Należy z wynikiem badania udać się do lekarza zlecającego badanie celem konsultacji.

Pozdrawiam.