Co oznacza wynik MR u 25-latki?
Witam! Wykonywałam rezonans ze względu na możliwe dziedziczenie tętniaków. Dostałam opis i zaniepokoiła mnie w szczególności informacja o hypoplastycznej lewej tętnicy kręgowej. Opis badania: Badanie rezonansu magnetycznego głowy nie wykazuje zmian ogniskowych w istocie białej i szarej mózgowia. Układ komorowy oraz pozostałe przestrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe nieposzerzone. Angio-MR głowy, wykonana metodą TOF w fazie tętniczej, nie wykazuje patologii naczyniowych tt. mózgowych Hypoplastyczna lewa t. kręgowa. Proszę o pomoc co to jest?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Mit samonaświetlania jako przyczyny nowotworów
Witam serdecznie,
Hypoplastyczna oznacza, że tętnica kręgowa lewa jest słabiej rozwinięta. Prawdopodobnie jest to zmiana wrodzona. Należy z wynikiem badania udać się do lekarza zlecającego badanie celem konsultacji.
Pozdrawiam.