Co oznacza wynik MR zatok?

dzien dobry, Prosze o opinie na temat porownania CT or RM zatok. CT dnia 14.02- niewielkie zgrubienie blony sluzowej zatoki klinowej lewejoraz zatok sitowych, cysta retencyjna zatoki szczekolwej lewej ( 1cm ) na scianie dolnej zatoki. MRI z dnia 14.04- znaczace zgrubienie blony sluzowej zatoki klinowej lewej, czesciowo niepoweitrzna, polip przysinny zatoki szczekowej lewej, ujscia powietrzne prawidlowej Przed badaniem CT antybiotyk byl stosowany przez 14 dni ( rulid ) i pozneij przez kolejne 7 dalacin ( angina ) pomiedzy CT a MRI steryd donosowy Flixonase przez 6 tygodni, pomagal ale bez rewelacji, przyczyna wykonania MRI po sterydzie byl fakt kolejnego calkowitego zablkowania nosa wg laryngologa zlecajacego nie nie nalezy wiecej robic, problemem jest jedna nawracajac blokada nosa ( czasami nos jest drozny i wtedy jest super ale zazwyczaj trwa to pare dni, czasami nie z rozymi nasileniami, czasami tylko jedna dziurka zatkana ( raz zatkana jedna dziurka raz druga ). przy ostatniej chorowie ( dzicko przynioslo wirus do domu, wszyscy domownicy chorzy ) spowodowalo naislenie sie objawow ( tylko u mnie zatokowych )- gesta wydzeilina w kolorze od zoltego do szarego bez kataru , blokada nosa i straszne roblemy z spaniem ( oddychnie przez usta i suchy nos ). na chwile obecna nie stosuje zadnych lekow poza olejkiem sezamowym prosze o porady gdzie szukac dalej.

Lek. Tomasz Budlewski

Dalej u laryngologa i decyzje o dalszym postępowaniu terapeutycznym