Co oznacza wynik MRI 49-latki?

Bardzo prosze o interpretacje wyniku MRI Badanie wykonane za pomocą aparatu MRGESigna 1,5T Kontrast - gadovist 5ml Kobieta lat 49 Nie stwierdza sie ognisk restrykcji w sekwencji DWI- bez świeżych zmian niedokrwiennych. Drobne głównie podkorowe ogniska podwyższonego sygnału w czasie T2 zależnym od sekwencji Flair bez wzmocnienia po podaniu kontrastu i.v, zlokalizowane są w zakresie obu półkuli mózgu w płatach członowych i ciemieniowych. Poza tym stwierdza die ognisko o podobnym charakterze zlokalizowane podkorowo w wyspie prawej oraz przy rogu czołowym komory bocznej prawej. Obraz moze odpowiadać zmianom naczyniopochodnym, charakter pozapalny mniej prawdopodobny. Poza tym w strukturach mózgu i móżdżku innych zmian ogniskowych nie spostrzeżono, bez patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Kompleks nn.VII, VIII obustronnie bez widocznych zmian . Układ komorowy nieprzemiedzczony, poszerzony, bez cech nadciśnienia. Szerokość komory III wynosi Ok 16mm. Przednio-dolny zarys komory III, modeluje skrzyżowanie nerwów wzrokowych.. Prawidłowe przestrzenie płytowe orzymozgowe i struktury złącza cząstkowo-kręgosłupów. Prawidłowy obraz spływów żylnych, bez cech zakrzepicy. Wniosek: wodogłowie bez cech nadciśnienia. Ogniska w obu półkulach mózgu, najpewniej naczyniopochodne.

To nic strasznego - objawy choroby drobnych naczyń, należałoby suplementować preparatami z koalicji Dr Ratha ( arteriforte oraz Vitacor plus)