Co oznacza wynik MV i PDW?

Witam, w wynikach morfologii posiadam zawyżone trzy czynniki: MPV 14,1 (norma 12,5) PDW 21,7 (norma 16,1) P-LCR 52,4 (norma 46,6) Czy mam się niepokoić i udać z wynikami do lekarza?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie wszystko zależy od tego jakie ma Pan dolegliwości i z jakiego powodu były wykonane badania. W razie jakiś niepokojących objawów powinien Pan skonsultować się z lekarzem. W samych wynikach nie ma czegoś niepokojącego.