Co oznacza wynik ospa IgG?

Dzień dobry, z tego, co pamiętam zarówno ja jak i moja mama, nie przechodziłam ospy wietrznej. Ze względu na to, że chodziłam do przedszkola i moja siostra chorowała na ospę, lekarz nie uwierzył mi na słowo i skierował mnie na badanie Ospa IgG. Wynik wyszedł 4,84 (ratio). Na karcie z wynikiem nie ma podanej normy, więc nie wiem, co ten wynik oznacza? G., 34 lata

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej jest to wynik ujemny i rzeczywiście Pani nie przechodziła ospy. Ale nie odpowiem ze stuprocentową pewnością, gdyż nie ma tu zakresu norm.