Co oznacza wynik pet-CT?

Witam wszystkich czytelników tej strony proszę o pomoc w odczytaniu wyniku pet-ct mojego Taty . Szukam informacji w necie ponieważ dopiero za miesiąc mój tato ma wizytę u lekarza to jak dla niego bardzo długo . I bardzo sie martwi wynikiem co dalej zadaje pytanie czy znowu operacja .A wiec prosze jeśli ktos mi może odczytać badanie . We wniosku badania napisano: Poziom aktywności metabolicznej zmiany w środkowym płacie płuca prawego w powiązaniu z długim odstępem czasowym od radioterapi sugeruje utrzymujące się pobudzenie odczynowe . Wskazana obserwacja w badaniu TK i kontrolne badanie Pet-Ct za 6 mies. Obraz Pet śródmiąższowych zmian w płucach również sugeruje etiologię jatrogenną z miernym odczynowym pobudzeniem węzła grupy 2R. W pozostałych narządach nie stwierdzono zaburzeń metabolizmu glukozy ktore mogłyby sugerować proces npl.

Lek. Tomasz Budlewski

opis może sugerować iż opisywane zmiany wynikają z leczniczej radioterapii, konieczna ocena przez lekarza prowadzącego leczenie i decyzja o dalszej odpowiedniej diagnostyce- obserwacji.