Co oznacza wynik po wycięciu zmiany skórnej?

Po wycięciu zmiany skórnej otrzymałem wynik "compound naevus, melan A , Ki-67 poniżej 5%", co oznaczają markery melan A i Ki-67? czy ich oznaczenie świadczy o trudności diagnostycznej? czy w każdym znamieniu barwnikowym melan a jest dodatni i czy ki-67 poniżej 5 jest normą?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik oznacza znamię złożone. Ki-67 oznacza aktywność mitotyczną - jest ona duża w nowotwotach złośliwych, u Pana jest niska. Melan A to marker, który oznacza się przy różnicowaniu nowotworów.