Co oznacza wynik posiewu moczu 21-latka?

Witam, mam 21 lat i bardzo często boli mnie brzuch i miewam zaparcia . Lekarz zlecił mi badania na posiew moczu i właśnie otrzymałem wyniki i zastanawiam się czy mam powody do obaw . Wyniki są następujące : przejrzystość zupełna ,barwa ciemnozolta , glukoza w normie,bilirubina ujemna,aceton ujemny,ciężar właściwy 1,025 , pH 6,0 , białko ujemny , urobilinogen 1,0mg/dl , związki nitrowe ujemny , krew ujemny , 25 leu/ul , nabłonki pojedyncze , leukocyty 2-3 w polu widzenia , pasma śluzu nieliczne

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik badania moczu wygląda na prawidłowy ale jednak zawsze powinien je ocenić lekarz, który kierował na badanie, ponieważ badania laboratoryjne są tylko dodatkiem i nie wolno ich interpretować w oderwaniu od stanu klinicznego pacjenta.